Dowiedz się, co jest lepsze dla środowiska: Motocykle czy rowery?

Motocykle są często postrzegane jako najszybszy i najwygodniejszy sposób na dotarcie z punktu A do punktu B. Ale mają też kilka poważnych wad. Na początek, motocykle emitują około 10 razy więcej spalin niż rowery na każdą przejechaną milę – nie jest to dobra rzecz dla naszego środowiska! A z cenami gazu, jakie są obecnie, może być trudno uzasadnić płacenie nawet 20 dolarów za zbiornik gazu, kiedy możesz napełnić jednogalonowy zbiornik swojego motocykla za około pięć dolarów
Więc co jest lepsze? Motocykle czy rowery? Cóż, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze na kosztach paliwa i pomóc środowisku poprzez zmniejszenie poziomu zanieczyszczeń w powietrzu, to rowery są zdecydowanie warte rozważenia. Jest w sieci wiele filmów produktowych na ten temat.

Trwa debata: co jest lepsze dla środowiska, motocykle czy rowery? Odpowiedź zależy od tego, kogo zapytamy. Można jednak śmiało powiedzieć, że oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Jeśli chodzi o ekologiczny transport, wybór między rowerem a motocyklem może być trudny. Motocykle są bardziej popularne w Stanach Zjednoczonych niż rowery, ale który z nich jest lepszy dla środowiska? Aby się tego dowiedzieć, przyjrzyjmy się wadom i zaletom każdego z typów pojazdów.

Tak na prawdę żeby jeździć zarówno na rowerze jak i motocyklu trzeba przede wszystkim mieć uprawnienia. karta rowerowa lub prawo jazdy na motocykl są najważniejsza zanim na nie wsiądziesz. Jednak na rowerze możesz podróżować już od najmłodszych lat, a na motocyklu nie. Poza tym motocykl emituje spaliny, których nie emituje rower.