Fotel fryzjerski, a fotel barberski? Zasadnicze różnice.

Pomimo mody, na męskie salony strzyżenia i dbanie o brodę, tak dużo osób nie odróżnia ich od siebie. Choć zdarzają się przypadku patrzenia na tego typu „modę” z przymrużeniem oka, tak z roku na rok, tak jak na zachodzie, czy wschodzie, tak w Polsce staje się to coraz bardziej popularne. Popularność, nie jest związana z nagłym zwiększeniem się dbania o higienie włosów i brody, gdyż przed popularnością dużo mężczyzn chodziło do kosmetyczki, czy to zadbać o paznokcie, czy o włosy. Tak jak istniał męski fryzjer, tak w dużym stopniu jest tylko zwiększeniem zakresu usług na np. brodę.

Tak osoby pragnące rozpocząć karierę, w zawodzenie muszą zwrócić uwagę na różnicę w wykonywanych usług, tak barber jest fryzjerem, tak fryzjer nie jest barberem. Fryzjer zadba o włosy, skrócenie, nawet brody, tak dokładne i szczegółowe zadbanie o cerę, o ew. uczulenia już nie. Barber to taka kosmetyczka dla mężczyzn z funkcją fryzjera.

Tak również sprzęt różni się od siebie.

GABBIANO MYJNIA FRYZJERSKA AMSTERDAM BRĄZOWA

Fotel fryzjerski zapewnia stabilność, jest wygodny dla siedzącego, ale zwykle nie oferuje dużego zakresu ruchu, czy odchylenia, bo skoncentrowany jest na funkcji strzyżenia włosów i do takich celów jest wystarczający. Sam wybór ich jest duży, niektóre posiadają podnóżek, ale są stworzone z myślą o szybkim wykonaniu usługi, a nie jak w przypadku barbera „na dłuższym przebywaniu”. Strzyżenie włosów wymaga by „pacjent” za bardzo się nie kręcił na fotelu, stąd fotele fryzjerskie są stosowane zarówno w salonach dla kobiet jak i mężczyzn.

Szeroki wybór myjni i foteli fryzjerskich

GABBIANO FOTEL BARBERSKI ANGELO CZARNY

W przypadku foteli barberskich, jest to zdefiniowane ilością funkcji jakie wykonywane są. Barbershopy często wykonują nie tylko strzyżenie, ale również masaż twarzy, woskowanie, a to wymaga regulowanego kąta odchylenia, a również bardzo często salony tego typu sprzedają kosmetyki do dbania o cerę, stylizację włosów, czy kompleksową pielęgnacje zarostu.

Fotele barberskie – szeroki wybór w przystępnej cenie

Również salony urody kobiet mają swój odpowiednik.

Jeśli prowadzony jest salon fryzjerski, który sporadycznie odwiedzany jest przez mężczyzn, warto zastanowić się nad dedykowanym stanowiskiem dla nich. Dzięki odpowiedniej aranżacji i zagospodarowaniu miejsca, wpłynie to pozytywnie na odbiór salonu fryzjerskiego. Jeśli głównymi klientami są mężczyźni to salon fryzjerski warto przekształcić właśnie w barber shop.

Należy zwrócić uwagę, że klientami barber shopu są nie tylko osoby, dbające o zarost, ale również dbające ogólnie o swój wygląd, stąd konieczne jest posiadanie wiedzy z tego zakresu.