Jak urządzić salon barberski?

Nikogo już nie dziwi coraz więcej salonów barberskich. Moda na salony dla mężczyzn pojawiała się już od dłuższego czasu, na zachodzie stanowią one już stał krajobraz ulic, tak i w Polsce coraz więcej salonów myśli również o mężczyznach.

Jeśli chce przyciągnąć się klientów bardzo ważne jest odpowiednie wyposażenie salonu, nie tylko w fotele barberskie, ale przede wszystkim w cały wystrój z zadbaniem o narzędzia, które są równie ważne co w salonach kosmetycznych.

Komfort, wygoda, czy przestronny wystrój jest potrzebny nie tylko klientowi, ale też i pracownikom, którzy spędzać będą w pracy trochę czasu, a wygodne w użytku narzędzia nie tylko dadzą komfort pracy, ale i skrócą czas potrzebny na wykonanie usługi.

Dobrze wybrana konsoleta z umywalką i odpowiednim oświetleniu przystosowania nie tylko do mycia włosów, ale także brody na pewno przypadnie do gustu nie tylko pracownikom, ale klientom.

Akcesoria barberskie – konsole barberskie

Również fotele barberskie powinny być stabilne, dobrze wykończone, a regulowanie zagłówka, kąta odchylenia, czy nawet podnóżka pozwoli klientowi spędzić czas tak wygodnie, że po skończonej usłudze będzie zdziwiony jak szybko czas zleciał.

Fotele barberskie – szeroki wybór w przystępnej cenie

Bardzo ważne w salonie jest odpowiednie urządzenie i zarządzanie przestrzenią, gdyż przytłoczenie klienta nie tylko zmniejszy wygodę, ale również komfort pracy będzie niższy. A wnętrze salonu stanowi jego renomę, tu czy to konsoleta, czy fotele, tak również dobór innych mebli ma ogromne znaczenie. W przypadku małych salonów, nie potrzeba recepcji, a wygodna kanapa pasująca do wnętrza to więcej niż potrzeba. Również wszelkiej maści maszynki, czy to autoklaw ułatwiają zadbanie o potrzeby zainteresowanych, ale też i zwiększa higienę, w końcu ręczne czyszczenie i dezynfekcja sprzętu zabierze czas i tak tu autoklaw choć wydatkiem dodatkowym bardzo często jest, tak zwraca się szybko.

Kiedy salon jest już odpowiednio umeblowany, bez uczucia przesycenia i przytłoczenia, kolejnym krokiem jest zadbanie o odpowiednie kosmetyki, tak również męskie owłosienie wymaga odpowiedniej pielęgnacji i wzorowaniem się na memach, nie zawsze jest dobrym pomysłem.

W końcu mężczyźni już od lat przykładają uwagę do swojego wyglądu, czy to na spotkania biznesowe, czy randki, a nawet zaskoczenie swojej wybranki.