Łatwe tworzenie stron internetowych

Tworzenie stron internetowych to w dobie rozpowszechnienia Internetu, szeroka gałąź rynku. Wiele firm oferuje tanie strony internetowe, co jest dobrym rozwiązaniem dla osób nie posiadających zbyt wiele czasu. Nie każdy jednak wie, że podstawową stronę internetową, dość łatwo stworzyć we własnym zakresie.

Z pomocą przychodzi wiele serwisów internetowych, które umożliwiają tworzenie stron. Po rejestracji w takim serwisie, przechodzimy do kreatora stron internetowych, w którym wybieramy odpowiedni szablon, konfigurujemy jego podstawowe elementy, jak tytuł strony, podstrona „O mnie” i… w zasadzie strona jest gotowa.

Spora część tego typu kreatorów bazuje na popularnych CMS – systemach zarządzania treścią – które zdejmują z barków użytkownika kłopot tworzenia kodu strony. Popularnymi CMS-ami są WordPress oraz Drupal, które umożliwiają tworzenie głównie platform blogowych, ale też stron wizytówek, a nawet sklepów internetowych.

Rozszerzenie możliwości CMS następuje poprzez instalację dodatkowych wtyczek, co odbywa się z poziomu przyjaznego panelu. Podobnie jest z wprowadzaniem treści. Praca nie różni się tu zasadniczo od używania edytora tekstowego, a strona staje się dostępna w Internecie po kliknięciu przycisku „Opublikuj”.

Powyższe CMS można również zainstalować na własnym hostingu. Szanujący się dostawcy usług hostingowych w swojej ofercie posiadają kreatory stron internetowych. Przez cały proces jesteśmy prowadzeni niejako za rękę. Wystarczy czytać komunikaty pojawiające się na ekranie i stosować się do ich zaleceń.

Przeprowadzki Warszawa