Przerzutki w rowerze

Każdy kto ma jakieś pojęcie o rowerach lub jechał kiedykolwiek na rowerze zdaje sobie sprawę z ułatwienia, jakim dysponuje obecnie praktycznie każdy rower.

Tym udogodnieniem są przerzutki. Na rynku przerzutek rowerowych prym wiodą przerzutki Shimano. Jak wiadomo, przerzutki gwarantują niemęczącą jazdę zwłaszcza pod górę, gdy trzeba wykorzystać bardzo dużą siłę mięśni nóg. Jeżeli człowiek ma bicykl z przerzutkami może zmienić sobie bieg na lżejszy, w takim przypadku dzięki wykorzystaniu mniejszej siły niż wcześniej będzie w stanie sprawnie podjechać pod tę górę. Natomiast jeśli jedziemy rowerem po równej nawierzchni i śpieszymy się dokądś, możemy wrzucić cięższy bieg, w rezultacie przy użyciu większej siły będziemy jechać szybciej po równej nawierzchni.

Wszelkiego rodzaju przerzutki są doskonałym rozwiązaniem w przypadku nieodzowności przebycia rowerem nierównego terenu z licznymi wzniesieniami i pagórkami. Przerzutki Shimano spełniają doskonale swoją rolę praktycznie w każdym rowerze, w którym są użyte. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu bicykle z przerzutkami były nie do pomyślenia, zwykle bicykle z jednym biegiem były tak czy siak najlepszym rozwiązaniem. Obecnie razem z rozwojem techniki produkowane rowery mają bardzo dużo różnych funkcji, na dodatek są bardziej wytrzymałe. Dzisiaj bicykl ma solidne opony, w szeregu przypadków wykonane z kevlarowego materiału odpornego na przedziurawienia. Poza tym, obecnie na rynku można znaleźć bicykle, które mają automatyczne przekładnie, w związku z tym w przypadku wykonywania szybkich obrotów kół bieg automatycznie zmienia się na wyższy, bez niezbędności ręcznego zmieniania biegu. W momencie kiedy jadąc na wyższym biegu nie będziemy przez chwilę pedałować, wówczas bieg automatycznie zmieni się na niższy.

Przeprowadzki Warszawa