Technologia tworzenia aplikacji mobilnych i jak ją wykorzystać do promocji swojej firmy

Aplikacje mobilne są nieodzowną częścią dzisiejszego świata. Pozwalają nam być bardziej produktywnymi, być na bieżąco i dobrze się bawić w podróży. Jako właściciel firmy, możesz rozważyć stworzenie własnej aplikacji mobilnej, aby promować swoją firmę!

W ostatnich latach wraz z pojawieniem się rozwoju aplikacji mobilnych i co jest możliwe dla firm teraz, gdy mogą one tworzyć własne aplikacje.

Teraz mogą Państwo stworzyć aplikację mobilną za darmo lub tanio. Istnieje wiele stron internetowych i firm, które umożliwiają Państwu tworzenie własnych aplikacji przy ograniczonych zasobach, jak na przykład Mobile Roadie, OrcaTec i Radminfo.

Strony te oferują różne plany, które pomogą Państwu szybciej zaprojektować swój produkt, oferując szablony w oparciu o rodzaj biznesu, który promuje lub w razie potrzeby zapewnią nieograniczone wsparcie podczas budowania aplikacji od podstaw – w zależności od tego, jaki plan Państwo wybiorą (co z kolei zależy od tego, ile pieniędzy są Państwo skłonni wydać).

Dzięki łatwemu w obsłudze interfejsowi w ciągu kilku minut będą Państwo mieli coś gotowego do pobrania! Muszą się Państwo jednak upewnić, że Państwa firma posiada wystarczające środki na marketing nowo stworzonej aplikacji, tak aby ludzie wiedzą o jej istnieniu i ściągają ją. I to jest właśnie najlepsze – dzięki technologii mogą Państwo teraz stworzyć własną aplikację mobilną po znacznie niższych kosztach niż dotychczas! Nie potrzebują już Państwo dużych sum pieniędzy na wynajęcie projektantów lub zakup drogich programów, które pozwalają na projektowanie aplikacji. W sieci jest dziś wiele stron internetowych, które oferują darmowe narzędzia pomocne przy tworzeniu aplikacji. Wszystko, co muszą Państwo zrobić, to zarejestrować się na ich stronie internetowej, wybrać rodzaj programu (Android lub iOS), a następnie postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na każdej stronie, aż do momentu, kiedy rzeczywiście skończą Państwo tworzyć aplikację od podstaw. Wadą tych narzędzi jest to, że nie są one tak zaawansowane jak te używane przez profesjonalnych programistów, więc jeśli coś pójdzie nie tak po drodze, mogą wystąpić problemy z pobieraniem/instalowaniem aplikacji.

Jednak jest kilka narzędzi, o których warto wspomnieć, a które ułatwiają ten proces:

Appy Pie – pozwala Państwu stworzyć aplikację mobilną w mniej niż 30 minut. Mogą Państwo wybierać spośród setek szablonów w oparciu o rodzaj branży, którą zajmuje się Państwa firma i dodawać dowolną ilość stron lub funkcji.

Mobile Roadie – oferuje tysiące aplikacji, które zostały stworzone przez użytkowników na całym świecie przy użyciu jego platformy. Użytkownicy pobierają te aplikacje za darmo z ich strony internetowej!

OrcaTec posiada również narzędzie online dostępne (bez kosztów) o nazwie GoMobi Create .

Jedyny minus? Nie pozwala on na projektowanie wszystkich funkcji, które można znaleźć w innych programach wymienionych powyżej, więc jeśli chcą Państwo czegoś bardziej zaawansowanego, może lepiej wybrać się gdzie indziej!

Radminfo jest kolejną stroną internetową, która oferuje darmowe narzędzie do tworzenia aplikacji, nazywa się Mobincube. Jest to platforma all-in-one, na której mogą Państwo stworzyć swoją aplikację i przesłać ją do sieci lub bezpośrednio do sklepów Apple/Android! Podsumowując, istnieje wiele możliwości w sieci, jeśli chodzi o tworzenie aplikacji mobilnych – firmy takie jak Fiverr oferują nawet usługi projektowe już od 25 dolarów!

Podczas gdy te programy nie kosztują dużo pieniędzy (większość z nich jest wykorzystywana w celach marketingowych), mają one pewne ograniczenia, takie jak ograniczone funkcje (jak wspomniano powyżej) i nie każda firma ma wystarczające zasoby lub umiejętności, aby skutecznie wprowadzić swój nowy produkt na rynek online.

Zobacz: napiwki bezgotówkowe