Znany behawiorysta z Bytomia

Masz wrażenie, że Ty i Twój czworonożny przyjaciel nie dogadujecie się zbyt dobrze? Może to właśnie teraz jest odpowiedni czas na to, by pomyśleć o skontaktowaniu się z behawiorystą. Nie pozwól, by problemy z psem lub kotem zniszczyły Twoją codzienność. Na pewno wiele można zmienić, jeśli tylko zacznie się działać!

Poznaj lepiej swojego psa

Wiele osób uważa, że wie dużo o psach i ich obyczajach, jednak gdy pojawiają się kłopoty, wiedza ta niekiedy wydaje się bezużyteczna. W takich sytuacjach warto pomyśleć o zasięgnięciu opinii specjalisty, który wie, jak postępować z psem nie zachowującym się tak jak trzeba. Wiele problemów można rozwiązać, ale niezbędna jest współpraca z doświadczonym behawiorystą, który naprawdę zaangażuje się w szkolenie psa.

Nie musisz znosić agresywnych zachować Twojego psa. Być może całkiem szybko uda się w znacznym stopniu zmodyfikować jego reakcje na różne bodźce, choć niekiedy potrzeba trochę więcej czasu, by zauważyć wyraźne efekty. Na pewno jednak nie będziesz sam ze swoim problemem! Przekonaj się, że behawiorysta Bytom to najlepsza opcja, dzięki której zapomnisz o wielu niespodziewanych sytuacjach z przeszłości.

Jest wiele zachowań psów, które niepokoją. Choć najbardziej irytująca jest agresja wobec ludzi i innych psów, to problemem może być też załatwianie potrzeb fizjologicznych w domu, gryzienie mebli i innych przedmiotów niebędących zabawkami, a także apatia czy lęk w różnych sytuacjach. Możesz samodzielnie próbować coś z tym zrobić i ryzykować pogorszeniem sytuacji lub podjąć właściwą decyzję i pomóc psu oraz sobie, korzystając z pomocy behawiorysty!

Liczy się dobry plan

Najpierw trzeba ustalić, co jest przyczyną zachowania zwierzęcia. Behawiorysta musi przyjrzeć się temu, w jakich warunkach zwierzę funkcjonuje na co dzień. To pozwala określić, co potrzebne jest do tego, by zmienić zachowanie zwierzęcia. Szczęśliwy pies to najlepszy przyjaciel człowieka, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, by jak najlepiej go zrozumieć.

Aby pomóc zwierzęciu, należy opracować plan. Czasami pracy jest naprawdę sporo, zwłaszcza gdy problemów jest kilka, a pies został zabrany ze schroniska i niewiele wiadomo o jego przeszłości. Indywidualne podejście do każdego przypadku pozwala dotrzeć do sedna problemu. Nie pozwól, by więź, która łączy Cię z Twoim psem, była coraz słabsza, tylko przez to, że nie potrafisz zrozumieć jego postępowania!

Również Twój pies odczuje ulgę, gdy zauważy, że coś zmieniło w waszej relacji, a jego potrzeby są lepiej rozumiane!